Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

+48 608 339 469

Napisz do mnie
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

Dietetyk - usługi w Poznaniu i online

Potrzebujesz pomocy w zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych?

Chcesz w bezpieczny sposób schudnąć bez efektu jojo? Zależy Ci na złagodzeniu objawów towarzyszących konkretnym chorobom? Jako dietetyk pomogę Ci w każdej z tych sytuacji, dzieląc się swoją wiedzą i kilkunastoletnim doświadczeniem. Pomagam pacjentom w osiągnięciu wymarzonego celu, koncentrując się na tym, aby wypracowane metody zagościły w ich życiu na stałe. Stosuję podejście wieloaspektowe, które sprawia, że podopieczni pracowni cieszą się trwałymi rezultatami.
Leczenie otyłości cennik Poznań

Dietetyk – jak przygotować się do wizyty w Poznaniu i online?

Opieka dietetyka to najlepszy wybór dla osób, które zmagają się z różnymi problemami związanymi z jedzeniem – obecnie z zaburzeniami odżywiania walczy wielu pacjentów. W takiej sytuacji jest potrzebna nie tylko wiedza dietetyczna, ale i psychologiczna. Zaburzenia odżywiania mają często związek z samooceną, dlatego opracowana przeze mnie metoda obejmuje narzędzia psychoterapeutyczne. Działając jako dietetyk w Poznaniu oraz online koncentruję się na wspieraniu rozwoju niezbędnych kompetencji, tak aby moi podopieczni mogli samodzielnie wprowadzać zmiany. Zdobyta w ten sposób wiedza zostanie z nimi na lata i niejednokrotnie przyda się w przyszłości.

Jakie informacje są mi potrzebne do rozpoczęcia współpracy?

  1. Każda terapia rozpoczyna się konsultacją diagnostyczną. Jest kluczowa, ponieważ na jej podstawie tworzę ramy całego planu. Uwzględniam w nim nie tylko potrzeby pacjenta, ale i jego stan zdrowia. Biorę też pod uwagę rodzaje przyjmowanych leków lub suplementów.
  2. Przed rozpoczęciem współpracy dobrze jest wykonać podstawowe badania krwi takie jak morfologia i poziom glukozy na czczo. Lista ta może zostać rozszerzona jeśli zachodzi podejrzenie zaburzeń endokrynologicznych lub niedomagania któregoś z narządów układu pokarmowego.
  3. W trakcie konsultacji pytam o dotychczasowe nawyki żywieniowe. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie listy najczęściej spożywanych dań i produktów. Potrzebne są mi również informacje na temat przyjmowanych leków i suplementów.

W trakcie konsultacji, niezależnie od tego czy odbywa się stacjonarnie (Poznań), czy online, przeprowadzam pogłębiony wywiad skupiający się również na aspektach psychologicznych.

Jak wygląda proces zmiany nawyków żywieniowych?

Wierzę, że dieta dopasowana do potrzeb i preferencji pacjenta jest najskuteczniejsza. Dbam o to, aby była ona dobrze zbilansowana i uwzględniała indywidualne ograniczenia i potrzeby żywieniowe. Jednym z kluczowych ograniczeń są alergie i nietolerancje. Pytam o nie na pierwszym spotkaniu, bo stanowią istotny element budowania planu leczenia. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy dietetyka klinicznego sprawia, że mogę skutecznie pomóc pacjentom zmagającym się z różnymi chorobami dietozależnymi, w tym z cukrzycą typu II, otyłością, chorobami krążenia, serca, nadciśnieniem tętniczym czy osteoporozą.

Podstawowy program zmiany składa się z 4 części. Podczas spotkań uczę moich pacjentów, w jaki sposób mogą wprowadzać w życie zmiany związane z dietą oraz stylem życia. Koncentruję się na przekazywaniu wiedzy, którą następnie podopieczni samodzielnie zamieniają na praktykę. Dzięki temu zyskują sprawczość i wiedzą, w jaki sposób zwiększać deficyt kaloryczny, aby uzyskać zadowalające efekty. Przekazuję im także wiedzę na temat tego jak wyjść z diety redukcyjnej i zmniejszyć ryzyko wystąpienia efektu jojo.

Analizując dotychczasowy sposób odżywiania się moich pacjentów, sugeruję im jakie zmiany powinni wcielić w życie. Mogą one dotyczyć zarówno częstotliwości lub pory spożywania posiłków, włączenia lub wyeliminowania konkretnych produktów z jadłospisu, jak i ograniczenia dostarczania organizmowi pewnych składników. W trakcie pracujemy nad motywacją i identyfikujemy czynniki, które mogłyby blokować lub utrudniać proces wdrażania narzędzi zmiany.

Dietetyk w Poznaniu – zapraszam do współpracy online i stacjonarnie

Jeśli potrzebujesz konkretnych i skutecznych porad żywieniowych, chcesz jeść i żyć zdrowiej lub po prostu masz dość samotnej walki z zaburzeniami odżywiania, skorzystaj z mojej pomocy. Pracuję jako dietetyk online oraz przyjmuję pacjentów w gabinecie SOWMED w Poznaniu przy ul. Jeżyckiej 31.

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.